Apple iPhone 6 / 6S Plus recenzia a informácie

Úspešný model iPhone pokračoval aj šiestou generáciou, ktorá priniesla viaceré zlepšenia a samotnú zmenu dizajnu a veľkosti.

Apple iPhone 6 a verzia 6 Plus boli spoločne vydané v septembri 2014 po úspešných predchádzajúcich modeloch iPhone 5 a iPhone 5S.

Základný dizajnový rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi iPhonov bol v náraste displeja a zväčšení o „jeden riadok“. Podobne bol zväčšený iPhone 5 a 5S oproti modelu Apple iPhone 4/4S. Výraznou zmenou bolo takisto zaoblenie hrán a ešte tenší prístroj. Hliníkovým telom len pokračovali v rozbehnutom trende, ktorý nastolili iPhonom 5/5S. Fanúšikovia si vzali na paškál vytŕčajúci fotoaparát ako aj slabší hliník a ohýbanie sa u modelov Apple iPhone 6 Plus známe pod názvom „Bendgate“.

Apple iPhone 6 – technické informácie

Nový model Apple iPhone 6 ste si mohli kúpiť koncom roka 2014 a prišiel na svetový trh v dvoch veľkostiach. Základný model s veľkosťou 4,7 palca a väčší model Plus vo veľkosti 5,5 palca. Apple tak reagoval na požiadavky svojich zákazníkov o zväčšenie displeja a takisto o získanie zákazníkov, ktorí prechádzali resp. používali konkurenčné androidové smartfóny kvôli väčšej obrazovke (Lenovo, Huawei, Htc, alebo Samsung Galaxy Note)

Apple iPhone 6 prišiel samozrejme s novším displejom a lepším rozlíšením obrazovky ako aj zlepšeným snímačom odtlačkov prstov na Home Buttone v porovnaní s iPhonom 5 alebo s iPhonom 5S na ktorom Apple prvýkrát uviedol odomykanie odtlačkom prsta.

 

Apple iPhone 6S

 

 

 

Porovnanie a recenzia modelov Apple iPhone 6 a iPhone 6S

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site