Apple iPhone 6 / 6S Plus recenzia a informácie

Úspešný model iPhone pokračoval aj šiestou generáciou, ktorá priniesla viaceré zlepšenia a samotnú zmenu dizajnu a veľkosti.

Apple iPhone 6 a verzia 6 Plus boli spoločne vydané v septembri 2014 po úspešných predchádzajúcich modeloch iPhone 5 a iPhone 5S.

Základný dizajnový rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi iPhonov bol v náraste displeja a zväčšení o „jeden riadok“. Podobne bol zväčšený iPhone 5 a 5S oproti modelu Apple iPhone 4/4S. Výraznou zmenou bolo takisto zaoblenie hrán a ešte tenší prístroj. Hliníkovým telom len pokračovali v rozbehnutom trende, ktorý nastolili iPhonom 5/5S. Fanúšikovia si vzali na paškál vytŕčajúci fotoaparát ako aj slabší hliník a ohýbanie sa u modelov Apple iPhone 6 Plus známe pod názvom „Bendgate“.

Apple iPhone 6 – technické informácie

Nový model Apple iPhone 6 ste si mohli kúpiť koncom roka 2014 a prišiel na svetový trh v dvoch veľkostiach. Základný model s veľkosťou 4,7 palca a väčší model Plus vo veľkosti 5,5 palca. Apple tak reagoval na požiadavky svojich zákazníkov o zväčšenie displeja a takisto o získanie zákazníkov, ktorí prechádzali resp. používali konkurenčné androidové smartfóny kvôli väčšej obrazovke (Lenovo, Huawei, Htc, alebo Samsung Galaxy Note)

Apple iPhone 6 prišiel samozrejme s novším displejom a lepším rozlíšením obrazovky ako aj zlepšeným snímačom odtlačkov prstov na Home Buttone v porovnaní s iPhonom 5 alebo s iPhonom 5S na ktorom Apple prvýkrát uviedol odomykanie odtlačkom prsta.

 

Apple iPhone 6S

 

 

 

Porovnanie a recenzia modelov Apple iPhone 6 a iPhone 6S

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. Refresh the page and start browsing the site