Apple iPhone 2G

Apple iPhone 2G je úvodným produktom spoločnosti Apple

Apple iPhone / iPhone 2G – prvý masový smartfón od Apple

Prvý Apple iPhone, predstavil Steve Jobs v San Franciscu 9. 1. 2007 na MacWorld SF 2007. Apple posunul latku so smartfónmi vyššie a úplne inde, kam smerovali ostatní výrobcovia, napríklad Nokia, Motorola, BlackBerry, Erricsson. Ako Steve uvádza v samotnej prezentácii, najnudnejšia a najzložitejšia časť vtedajších smartfónov boli tlačidlá. Množstvo ľudí dokonca manuálne vyťukávalo čísla spamäti. Preto Apple predstavil plne dotykový telefón, ktorý ako iste všetci vieme, zmenil používanie, smerovanie a vnímanie smartfónov ako ich poznáme dnes. iPhone má jedno tlačidlo v oblasti displeja, ktoré sa za tie roky stalo charakteristickým znamením tejto spoločnosti. Prvý Apple iPhone 2G mal unibody dizajn. To znamená, že všetko bolo pevne poskladané v jednom zariadení bez možnosti výmeny krytu, čo v tej dobe nebolo bežné. Existoval trh s krytmi a doplnkami pre rôzne telefóny a ten produkoval miliónové kusy. iPhone tento trend nenasledoval a vyrazil vlastným smerom. Nevymeniteľné kryty, pevná, nevŕzgajúca konštrukcia.

Výbava iPhone 2G

Tento iPhone obsahoval 2-megapixelový fotoaparát, ktorý už v tej dobe trošku za konkurenciou zaostával, keďže mal slabé rozlíšenie a nemal dokonca ani funkciu nahrávania videa. Tá prišla až s treťou generáciou iPhonu. Celé zariadenie riadil procesor Samsung S5L8900, ktorý bol taktovaný na 412 MHz a mal architektúru ARMv11. Pamäť RAM mala 128 MB, čo dnes pri týchto parametroch iPhone 6S vyznieva úsmevne.

Prvý Apple iPhone bol dodávaný len v jednej farebnej kombinácii a to s hliníkovým zadným krytom, ktorý mal na spodnej časti plastový kryt kvôli GSM a WiFi signálu. Z minulého príspevku o evolúcii iOS vieme, že toto zariadenie bežalo na platforme OS X iPhone a podporovalo nanajvýš iPhone OS 3.1.3. Zariadenie malo v tej dobe len 4, 8 alebo neskôr 16 GB pamäte. Batéria s kapacitou 1400 mAh vydržala približne 8 hodín hovoru na 2G sieti, keďže telefón ešte nepodporoval 3G. Hmotnosť celého iPhone bola 135 gramov. iPhone disponoval 3,5-palcovým displejom s rozlíšením 480 x 320 pixelov.

Spájal v sebe iPod, sms, telefón, skutočný internetový prehliadač SAFARI, satelitné mapy Google Maps, zobrazenie počasia, automatické pripojenie k WI-FI, email a iné.

Cena v USA začínala pre kontrakt AT&T na 499$ za 4GB verziu a 599$ za 16 GB verziu.

 

iphone-2g-appleportal
Prvý Apple Iphone 2G, ktorý revolúciou zmenil trh s mobilmi

 

Video z roku 2007 a predstavenie prváho Apple iPhone 2G

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. Refresh the page and start browsing the site