Apple iPhone 2G

Apple iPhone 2G je úvodným produktom spoločnosti Apple

Apple iPhone / iPhone 2G – prvý masový smartfón od Apple

Prvý Apple iPhone, predstavil Steve Jobs v San Franciscu 9. 1. 2007 na MacWorld SF 2007. Apple posunul latku so smartfónmi vyššie a úplne inde, kam smerovali ostatní výrobcovia, napríklad Nokia, Motorola, BlackBerry, Erricsson. Ako Steve uvádza v samotnej prezentácii, najnudnejšia a najzložitejšia časť vtedajších smartfónov boli tlačidlá. Množstvo ľudí dokonca manuálne vyťukávalo čísla spamäti. Preto Apple predstavil plne dotykový telefón, ktorý ako iste všetci vieme, zmenil používanie, smerovanie a vnímanie smartfónov ako ich poznáme dnes. iPhone má jedno tlačidlo v oblasti displeja, ktoré sa za tie roky stalo charakteristickým znamením tejto spoločnosti. Prvý Apple iPhone 2G mal unibody dizajn. To znamená, že všetko bolo pevne poskladané v jednom zariadení bez možnosti výmeny krytu, čo v tej dobe nebolo bežné. Existoval trh s krytmi a doplnkami pre rôzne telefóny a ten produkoval miliónové kusy. iPhone tento trend nenasledoval a vyrazil vlastným smerom. Nevymeniteľné kryty, pevná, nevŕzgajúca konštrukcia.

Výbava iPhone 2G

Tento iPhone obsahoval 2-megapixelový fotoaparát, ktorý už v tej dobe trošku za konkurenciou zaostával, keďže mal slabé rozlíšenie a nemal dokonca ani funkciu nahrávania videa. Tá prišla až s treťou generáciou iPhonu. Celé zariadenie riadil procesor Samsung S5L8900, ktorý bol taktovaný na 412 MHz a mal architektúru ARMv11. Pamäť RAM mala 128 MB, čo dnes pri týchto parametroch iPhone 6S vyznieva úsmevne.

Prvý Apple iPhone bol dodávaný len v jednej farebnej kombinácii a to s hliníkovým zadným krytom, ktorý mal na spodnej časti plastový kryt kvôli GSM a WiFi signálu. Z minulého príspevku o evolúcii iOS vieme, že toto zariadenie bežalo na platforme OS X iPhone a podporovalo nanajvýš iPhone OS 3.1.3. Zariadenie malo v tej dobe len 4, 8 alebo neskôr 16 GB pamäte. Batéria s kapacitou 1400 mAh vydržala približne 8 hodín hovoru na 2G sieti, keďže telefón ešte nepodporoval 3G. Hmotnosť celého iPhone bola 135 gramov. iPhone disponoval 3,5-palcovým displejom s rozlíšením 480 x 320 pixelov.

Spájal v sebe iPod, sms, telefón, skutočný internetový prehliadač SAFARI, satelitné mapy Google Maps, zobrazenie počasia, automatické pripojenie k WI-FI, email a iné.

Cena v USA začínala pre kontrakt AT&T na 499$ za 4GB verziu a 599$ za 16 GB verziu.

 

iphone-2g-appleportal
Prvý Apple Iphone 2G, ktorý revolúciou zmenil trh s mobilmi

 

Video z roku 2007 a predstavenie prváho Apple iPhone 2G

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site