Leto už tento rok oficialne nastalo a vonkajšie teploty tomu plne nasvedčujú. Mobilné telefóny, smartfóny a v našom prípade iPhony a iPady je potrebné pred teplom chrániť a nevystavovať ich zbytočne horúčavám v aute, pri opaľovaní, na dovolenke.
V tomto článku vám prinesieme zopár rád trikov a informácií pre bezproblémové používanie Apple produktov aj v lete tak aby nedošlo k zbytočnému prehrievaniu a prípadnému obmedzeniu služieb.
Prevádzková teplota iPhone
V prvom rade treba mať na zreteli prevádzkovú teplotu Apple zariadení. Tá teplota je v rozmedzí 0 – 35 °C a preto by ste nemali svoje iPhony a iPady vystavovať vyšším teplotám alebo aj nižším. Samozrejme každé zariadenie má svoje limity a ráta sa aj s nejakým predimenzovaním. Pri prekročení teploty je potrebné sa o svoje iPhony a iPady starať a v dnešnom článku si ukážeme akým spôsobom sa to dá v týchto teplých a slnečných dňoch.
Rozhodne sa odporúča aby displej, alebo vlastne aj celkovo iPhone alebo iPad nebol vystavovaný priamemu kontaktu so slnkom a radšej by ste tak mali mať vaše zariadenie schované. Súčiastky vo vnútri ako aj batéria môže na základe prehriatia skratovať a prípadne váš iPhone nebude fungovať správne. Nebude sa správne nabíjať, váš iPhone ssa bude sústavne reštartovať alebo len tak sa vypne.
iPhone má hliníkový kryt, to však nestačí
iPhone a iPad má vonkajší kryt z hliníka. Aj z toho titulu aby dobre viedol teplo. Hliník ako estetický prvok je na dizajnovej úrovni určite vyššie ako plast ale tak isto podstatná je teplotná výmema medzi Apple zariadením a okolitým prostredím. Tento jav je dobre pozorovateľný na MacBooku, kedy jeho hliníkové telo nemá až taký problém s prehrievaním a dobre odvádza teplo, oproti konkurenčným plastovým notebookom.
Ak nechcete aby sa Apple zariadenia na slnku a v týhto teplých dňoch ešte viac prehrievali, najlepšie je ak vypnete mobilný internet, GPS, ale tiež aj graficky náročnejšie hry, ktoré sú veľmi náročné na procesor a vďaka tomu sa iPhone alebo iPad prípadne Macbook môže o niečo viac zohrievať.
Odporúčame zariadenia nenosit v púzdre.
Apple odporúča pri nabíjaní iPhonu nenabíjať s nasadeným krytom / púzdrom nakoľko hliník ako taký je vodičom tepla a kryt ho izoluje s okolitým prostredím a slabšie sa potom iPhone chladí. Podobné pravidlo platí aj pre iPhone pri používaní na slnku aleboo v teplom prípadne horúcom prostredí.
Ak tieto pravidlá nebudete dodržiavať, je možné, že sa na displeji Vášho iPhone zobrazí výstražný trojuholník a hlásenie o vysokej teplote. Nebude možné iPhone používať, pretože by sa mol ešte viac prehrievať.
V týchto situáciách je najlepšie umiestniť iPhone na chladnejšie miesto a počkať, až jeho teplota klesne a ďalej ho používať už klasicky ako ste zvynutí – avšak nevystavovať zbytočne priamemu slnečnému žiareniu.
Apple takto upozorňuje na svojej stránke o prípadných tažkostiach
Ak vnútorná teplota zariadenia prekročí normálny prevádzkový rozsah, zariadenie bude chrániť svoje vnútorné súčasti tým, že sa pokúsi regulovať svoju teplotu. V takom prípade sa môžu vyskytnúť nasledujúce situácie:
Ak zariadenie prekročí určitú hraničnú teplotu, zobrazí sa obrazovka s upozornením na teplotu podobná nasledujúcej:
- Zariadenie sa prestane nabíjať.
- Displej stmavne alebo sčernie.
- Pri navigácii:
- Zariadenie vypne displej a zobrazí upozornenie Teplota: iPhone sa potrebuje ochladiť.
- Navigácia bude naďalej poskytovať zvukové navádzacie pokyny. Keď sa priblížite k odbočke, displej sa rozsvieti, aby vás ňou navigácia previedla.
- Ak chcete obnoviť normálnu prevádzku zariadenia, stlačte tlačidlo Domov a potiahnutím prstom zariadenie odomknite. Keď zariadenie dostatočne vychladne, môžete ho ďalej normálne používať.
- Mobilné rádiá prejdú do stavu nízkej úrovne napájania. Počas tohto stavu môže dôjsť k zoslabeniu signálu.
- Blesk fotoaparátu sa dočasne deaktivuje.
Skúste si osvojiť zopár trikov a rád a nebudete mať problém s prehriatím svojho iPhonu prípadne MacBooku
Prípadne ak vaša batéria v iPhone dlho nevydrží, pravdepobne zle nabíjate.
Tu je zopár rád ako správne nabíjať váš smartfón Apple iPhone http://appleportal.sk/rady-ako-spravne-nabijt-smartfon-apple-ipad/